Rachel has logged 189 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
19
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Edit this entry  
29
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
Edit this entry  
28
Dolly Parton: Here I Am

Dolly Parton: Here I Am

2019
×
Edit this entry  
27
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★½
Edit this entry  
27
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Edit this entry  
29
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry