• Scream

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

  • All Too Well: The Short Film

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Scenes from a Marriage

  • star-crossed: the film

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Titane

    ★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Mortal Kombat

  • Save Ralph

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Nobody

  • Pleasure

    ★★½

  • Wrong Turn

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★½

  • Happiest Season

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★

  • Freaky

  • Run

    ★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • Little Fish

    ★★★★

  • The Kid Detective

  • Another Round

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

  • PVT Chat

  • Think Like a Dog

  • Normal People

    ★★★★

  • The Invisible Man

  • Feels Good Man

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

  • Minari

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Zola

    ★★★★

  • Spree

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Little Women

  • Doctor Sleep

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Waves

  • Marriage Story

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

  • Murder Mystery

  • Parasite

  • The Lighthouse

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★