Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
Read the review Edit this entry  
07
Balls of Fury

Balls of Fury

2007
×
Read the review Edit this entry  
06
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ambulance

Ambulance

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rock Dog 2: Rock Around the Park

Rock Dog 2: Rock Around the Park

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lord of War

Lord of War

2005
×
Read the review Edit this entry  
17
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
Joe Pera Talks You to Sleep

Joe Pera Talks You to Sleep

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Good Morning

Good Morning

2007
×
Edit this entry  
15
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mystery Team

Mystery Team

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
13
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Keep

The Keep

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Prozac Nation

Prozac Nation

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Deep Water

Deep Water

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fletch

Fletch

1985
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★½
Edit this entry  
15
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hoodwinked!

Hoodwinked!

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Amy

Amy

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★½
Edit this entry