rcoberle54 has logged 141 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Justice League: Crisis on Two Earths

Justice League: Crisis on Two Earths

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Spirit of Christmas

The Spirit of Christmas

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Christmas with a View

Christmas with a View

2018
×
Read the review Edit this entry  
12
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Christmas Catch

Christmas Catch

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Noelle

Noelle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Mothman Prophecies

The Mothman Prophecies

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Splinter

Splinter

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monsters

Monsters

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mercy Black

Mercy Black

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Malevolent

Malevolent

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Devil's Gate

Devil's Gate

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Reno 911!: Miami

Reno 911!: Miami

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry