• 5:03

    ★★

  • #Alive

    ★★

  • Bombshell

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • Lorena, Light-footed Woman

    ★★½

  • Powder

    ★★

  • Encounter

    ★★★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • Open The Earth

    ★★★½

  • Dalia Is Still Here

    ★★★★

  • Adelina

    ★★★

  • Eclosion

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • The Creation of the World

    ★★★

  • Workforce

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • White Lie

    ★★★

  • Sonora: The Devil’s Highway

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • A Song For Maria

    ★★★

  • The Dove and the Wolf

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Ready to Mingle

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Chicuarotes

    ½

  • The Guardian of Memory

    ★★★★

  • The Gasoline Thieves

    ★★

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Mongolian Conspiracy

    ½

  • Salma's Big Wish

    ½

  • La Bruja de Texcoco

    ★★★

  • Honeyland

    ★★★★★

  • Midnight Family

    ★★★★

  • Monos

    ★★★½

  • Late Night

    ★★

  • The Lodge

    ★★★

  • This Is Not Berlin

    ★★★½

  • A Tiger With No Stripes

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A 3 Minute Hug

    ★★★★★

  • History Lessons

    ★★★½

  • Suffocation

    ★★½

  • Fireflies

    ★★★

  • Olimpia

    ★½

  • The Wandering Witch

    ★★★★

  • Feral

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • We Vanish

    ★★★

  • Lonesome Collectors

    ★★½

  • The Orphan

    ★★★★

  • Buy Me a Gun

    ★★★

  • Birds of Passage

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Belzebuth

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • From Your Hell

  • Eternal Life & Associates

  • Tempestad

    ★★★★★

  • Online