Ryan has logged 433 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
George of the Jungle 2

George of the Jungle 2

2003
×
Read the review Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before You Know It

Before You Know It

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
A Night at the Roxbury

A Night at the Roxbury

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Little Mermaid: Ariel's Beginning

The Little Mermaid: Ariel's Beginning

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dinosaur

Dinosaur

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Circus

The Circus

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Airheads

Airheads

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Robots

Robots

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Netizens

Netizens

2018
×
Read the review Edit this entry  
04
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Madagascar: Escape 2 Africa

Madagascar: Escape 2 Africa

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Project X

Project X

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Antz

Antz

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry