Ryan has logged 31 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Little Mermaid II: Return to the Sea

The Little Mermaid II: Return to the Sea

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rat Race

Rat Race

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bernard and Huey

Bernard and Huey

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
21 & Over

21 & Over

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Angst

Angst

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chop Shop

Chop Shop

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pieces

Pieces

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Everything Must Go

Everything Must Go

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry