Sort by

Ryan has logged 612 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tangled

Tangled

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Aniara

Aniara

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
All Is Bright

All Is Bright

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fabulous Baron Munchausen

The Fabulous Baron Munchausen

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Croods

The Croods

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Class Action Park

Class Action Park

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry