Sort by

Ryan has logged 38 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
1BR

1BR

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Devil

Devil

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fat Albert

Fat Albert

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Becky

Becky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
On the Town

On the Town

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stormy Weather

Stormy Weather

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Village

The Village

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Creep

Creep

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bulworth

Bulworth

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry