• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

  • A Man Named Scott

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Guilty

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • False Positive

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★

  • Passing

  • CODA

    ★★★★

  • Tiger

  • Fatale

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Two Distant Strangers

  • Happiest Season

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★½

  • Little Fish

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Supernova

    ★★★

  • Limbo

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★½

  • Tenet

    ★★½

  • Class Action Park

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★½

  • Black Is King

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★

  • Emma.

    ★★