• Mortal Kombat

    ★★★

  • What Lies Below

    ★★½

  • Held

    ★½

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Painted Bird

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Savageland

    ★★½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★½

  • Gone Girl

    ★★

  • Goodnight Mommy

    ★★★

  • It Follows

    ★★★

  • The Babadook

    ★★½

  • Enemy

    ★★★

  • Under the Skin

    ★★★★

  • Monsters University

    ★★★½

  • Snow on tha Bluff

    ★★★★

  • Catfish

    ★★★★½

  • YellowBrickRoad

  • Synecdoche, New York

    ★★★★★

  • Eden Lake

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★½

  • 27 Dresses

    ★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Inland Empire

    ★★★★

  • Cars

    ★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★

  • Noroi: The Curse

    ★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★½

  • Memories of Murder

    ★★★★★

  • Spider-Man

    ★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★★

  • Session 9

    ★★½

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Blow

    ★★★★

  • Pulse

    ★★★★

  • Audition

    ★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★½

  • Ringu

    ★★★

  • Michael

    ★★

  • Pulp Fiction

    ★★½

  • Man Bites Dog

    ★★★★

  • Europa

    ★★★★★

  • Jacob's Ladder

    ★★★½

  • Shocker

    ★★★★

  • When Harry Met Sally...

    ★★★★½

  • Grave of the Fireflies

    ★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★

  • The Princess Bride

    ★★★★

  • Full Metal Jacket

    ★★★★½

  • The Fly

    ★★★½

  • Castle in the Sky

    ★★★★½

  • This Is Spinal Tap

    ★★★★

  • Raging Bull

    ★★★★½

  • Eraserhead

    ★★★★★

  • The Texas Chain Saw Massacre

    ★★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★½

  • 8½

    ★★★★½

  • Vertigo

    ★★★★½

  • Citizen Kane

    ★★★★

  • M

    ★★★★★

  • City Lights

    ★★★★★