• The Northman

  • RRR

    ★★½

  • The Batman

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Respect

    ★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • The Tomorrow War

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Soul

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Transhood

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Photograph

    ★★★

  • Emma.

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • The Rhythm Section

  • Palm Springs

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Jasper Mall

    ★★★★

  • Boys State

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★½

  • The Last Full Measure

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½