Sort by
  • A Man Called Otto

    ★★★½

  • Babylon

  • The Menu

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Holy Spider

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • A Hero

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • After Yang

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Boiling Point

    ★★½

  • Ride or Die

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • The Tambour of Retribution

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Call

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★½

  • My First Summer

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • The World to Come

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Book of Sun

    ★★★½

  • Summer of 85

    ★★★½

  • The Letter Room

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • The Cornered Mouse Dreams of Cheese

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★

  • The Night House

    ★★★½

  • The Man Standing Next

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Moonlit Winter

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Babyteeth

    ★★

  • The King

    ★★★½

  • Corpus Christi

    ★★½

  • Ema

    ★½

  • You Will Die at Twenty

    ★★★½