• Fun with Dick and Jane

    ★★★

  • The Whole Nine Yards

    ★★★

  • The Hustler

    ★★★★

  • Minnie and Moskowitz

    ★★★½

  • Army of Darkness

    ★★★½

  • Au Revoir les Enfants

    ★★★★

  • La Terra Trema

    ★★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • The Life and Passion of Jesus Christ

    ★★★½

  • Your Highness

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Chop Shop

    ★★★½

  • Grand Illusion

    ★★★½

  • Zatoichi's Conspiracy

    ★★★½

  • Zatoichi in Desperation

    ★★★

  • Zatoichi at Large

    ★★½

  • Zatoichi Meets the One-Armed Swordsman

    ★★★★

  • Zatoichi Goes to the Fire Festival

    ★★★½