Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Snowtown

Snowtown

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Swallowed

Swallowed

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Finder's Fee

Finder's Fee

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Boy Next Door

The Boy Next Door

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
There's Something Wrong with the Children

There's Something Wrong with the Children

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
Ordinary People

Ordinary People

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
We're No Angels

We're No Angels

1989
×
Read the review Edit this entry  
22
Flowers in the Attic

Flowers in the Attic

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
National Treasure, National Disgrace: Savill, Harris & Hall

National Treasure, National Disgrace: Savill, Harris & Hall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hatchet Wielding Hitchhiker

The Hatchet Wielding Hitchhiker

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Through the Glass Darkly

Through the Glass Darkly

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Caller

The Caller

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Captive Audience: A Real American Horror Story

Captive Audience: A Real American Horror Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nanny

Nanny

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Matriarch

Matriarch

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Teacher

The Teacher

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Disappeared

The Disappeared

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Beach

The Beach

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bros

Bros

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Dead Body

My Dead Body

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sissy

Sissy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
World's Greatest Dad

World's Greatest Dad

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Deeper You Dig

The Deeper You Dig

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry