Sort by

spencer ⧉ has logged 53 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Spring

Spring

2014
×
★½
Edit this entry  
28
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Drop Dead Fred

Drop Dead Fred

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Home Movie

Home Movie

2008
×
½
Edit this entry  
25
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
Edit this entry  
23
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★
Edit this entry  
21
Josef Fritzl: The Story of a Monster

Josef Fritzl: The Story of a Monster

2010
×
★★★
Edit this entry  
21
The Eye

The Eye

2008
×
½
Edit this entry  
21
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
#Horror

#Horror

2015
×
½
Edit this entry  
19
Latter Days

Latter Days

2003
×
★½
Edit this entry  
19
Thanatomorphose

Thanatomorphose

2012
×
½
Edit this entry  
19
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★½
Edit this entry  
18
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
31

31

2016
×
★★½
Edit this entry  
17
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★½
Edit this entry  
13
Creep

Creep

2014
×
Edit this entry  
13
Invoked

Invoked

2015
×
½
Edit this entry  
13
Haunted

Haunted

2013
×
½
Edit this entry  
12
Room 33

Room 33

2009
×
½
Edit this entry  
11
The Final Project

The Final Project

2016
×
★★
Edit this entry  
11
In Memorium

In Memorium

2005
×
½
Edit this entry  
10
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Everest

Everest

2015
×
★★½
Edit this entry  
10
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Evidence

Evidence

2013
×
★½
Edit this entry  
07
The Babadook

The Babadook

2014
×
½
Edit this entry  
07
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Invitation

The Invitation

2015
×
½
Edit this entry  
04
Who Took Johnny

Who Took Johnny

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Lights Out

Lights Out

2016
×
½
Edit this entry  
03
The Presence

The Presence

2014
×
½
Edit this entry  
03
Sex Drive

Sex Drive

2008
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Holidays

Holidays

2016
×
★★½
Edit this entry