Sort by

spencer ⧉ has logged 30 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thinner

Thinner

1996
×
Read the review Edit this entry  
27
Astral

Astral

2018
×
½
Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Phoenix Forgotten

Phoenix Forgotten

2017
×
Edit this entry  
26
Seven Days

Seven Days

2010
×
Edit this entry  
25
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Siberia

Siberia

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Train

Train

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Ruins

The Ruins

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★
Edit this entry  
18
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Body Count

Body Count

1986
×
Read the review Edit this entry  
14
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Knuckleball

Knuckleball

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Struck

Struck

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Haunting on Fraternity Row

Haunting on Fraternity Row

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★½
Edit this entry  
03
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

1995
×
Edit this entry  
01
There's Something Wrong with Aunt Diane

There's Something Wrong with Aunt Diane

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry