Sort by

isa has logged 51 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Starlet

Starlet

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
EMO the Musical

EMO the Musical

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
As You Are

As You Are

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blame

Blame

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tom at the Farm

Tom at the Farm

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Come Together

Come Together

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Matthias & Maxime

Matthias & Maxime

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Girltrash: All Night Long

Girltrash: All Night Long

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Living End

The Living End

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The School Is Watching

The School Is Watching

2015
×
Read the review Edit this entry  
03
Go

Go

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry