Sort by

isa has logged 42 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Try Harder!

Try Harder!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boys

Boys

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Sing 2

Sing 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Show Me Love

Show Me Love

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Naz & Maalik

Naz & Maalik

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
Read the review Edit this entry  
23
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
When You Finish Saving the World

When You Finish Saving the World

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Igby Goes Down

Igby Goes Down

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Benjamin

Benjamin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dirty

Dirty

2020
×
Edit this entry  
17
Bright Star

Bright Star

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
16
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sing

Sing

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gayby

Gayby

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Wedding Banquet

The Wedding Banquet

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Thing About Harry

The Thing About Harry

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Latter Days

Latter Days

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry