Sean Conners has logged 349 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Greenland

Greenland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Education

Education

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Songbird

Songbird

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Don't Listen

Don't Listen

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Call

The Call

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Mosul

Mosul

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vanguard

Vanguard

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Chef

Chef

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry