Sort by

Jack has logged 48 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Working Girl

Working Girl

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Polar

Polar

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cold War

Cold War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
24
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Little Stranger

The Little Stranger

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cashback

Cashback

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ladies in Black

Ladies in Black

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
22 July

22 July

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry