Sort by

Jack has logged 34 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Lock, Stock and Two Smoking Barrels

Lock, Stock and Two Smoking Barrels

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zeroville

Zeroville

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Adopt a Highway

Adopt a Highway

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★
Edit this entry  
13
Stuber

Stuber

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Tommy

Tommy

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The King

The King

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Landline

Landline

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
United 93

United 93

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
After

After

2019
×
Edit this entry  
01
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Edit this entry