Sort by

ani has logged 34 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

Interstella 5555: The 5tory of the 5ecret 5tar 5ystem

2003
×
Edit this entry  
22
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Walker

Walker

2012
×
Edit this entry  
21
Relaxing Old Footage With Joe Pera

Relaxing Old Footage With Joe Pera

2020
×
Edit this entry  
21
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Billu

Billu

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman

Batman

1989
×
★★★
Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Krrish

Krrish

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Batman

Batman

1966
×
★★★
Edit this entry  
10
Joe Pera Talks You to Sleep

Joe Pera Talks You to Sleep

2016
×
Edit this entry  
09
The Happening

The Happening

2008
×
★★★½
Edit this entry  
08
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Antihumanism

Antihumanism

2021
×
Edit this entry  
06
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Predator

The Predator

2018
×
Edit this entry  
01
Tashan

Tashan

2008
×
★★★½
Edit this entry