Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Edit this entry  
22
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
An Innocent Witch

An Innocent Witch

1965
×
★★★★
Edit this entry  
25
Genocide

Genocide

1968
×
★★★
Edit this entry  
12
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Lust

Lust

1962
×
★★★½
Edit this entry  
10
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★½
Edit this entry  
04
Viva

Viva

2007
×
★★★½
Edit this entry