• Eyes Wide Shut

    ★★★½

  • Faster, Pussycat! Kill! Kill!

    ★★★½

  • Overboard

    ★★★½

  • Paprika

    ★★★½

  • Contempt

    ★★★★

  • Flower

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • An Innocent Witch

    ★★★★

  • Genocide

    ★★★

  • Diabolique

    ★★★★½

  • Legally Blonde

    ★★★★

  • Bring It On

    ★★★★

  • Jawbreaker

    ★★★½

  • Lust

    ★★★½

  • Donkey Skin

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • Valerie and Her Week of Wonders

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★