• What a Girl Wants

    ★★★½

  • Wristcutters: A Love Story

    ★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Picasso and Braque Go to the Movies

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★

  • Romeo + Juliet

    ★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • Secretary

    ★★★½

  • The Holy Mountain

    ★★★

  • The Love Witch

    ★★★★½

  • Spirits of the Dead

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Woman Is a Woman

    ★★★★

  • Hard Candy

    ★★★½

  • Mirror

    ★★★★

  • Pierrot le Fou

    ★★★★

  • Daisies

    ★★★★½

  • Nights of Cabiria

    ★★★★★