• Contempt

    ★★★★

  • An Innocent Witch

    ★★★★

  • Legally Blonde

    ★★★★

  • Bring It On

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Valerie and Her Week of Wonders

    ★★★★

  • Blue Velvet

    ★★★★

  • Submarine

    ★★★★

  • American Beauty

    ★★★★

  • The Craft

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • A Woman Is a Woman

    ★★★★

  • Mirror

    ★★★★

  • Pierrot le Fou

    ★★★★

  • Léon: The Professional

    ★★★★

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    ★★★★

  • Ghost World

    ★★★★