Sort by

Matt has logged 19 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry