Sort by

Matthew has logged 16 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Days and Nights in the Forest

Days and Nights in the Forest

1970
×
★★
Edit this entry  
27
Shadow

Shadow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry