realrzn has logged 176 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Belushi

Belushi

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Pie

American Pie

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bulworth

Bulworth

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mank

Mank

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Metallica - Cliff 'Em All

Metallica - Cliff 'Em All

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pink Floyd: Live at Pompeii

Pink Floyd: Live at Pompeii

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
Read the review Edit this entry  
22
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Money Talks

Money Talks

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
After Hours

After Hours

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
JFK

JFK

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry