realrzn has logged 44 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Network

Network

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pi

Pi

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
California Split

California Split

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rounders

Rounders

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Altered States

Altered States

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mad Max

Mad Max

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cocktail

Cocktail

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trees Lounge

Trees Lounge

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry