Sort by

realrzn has logged 38 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bright Lights, Big City

Bright Lights, Big City

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Transcendence

Transcendence

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Seven Pounds

Seven Pounds

2008
×
Read the review Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Serpico

Serpico

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Gambler

The Gambler

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry