Sort by

reanna has logged 223 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
Read the review Edit this entry  
23
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Holiday in Handcuffs

Holiday in Handcuffs

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Johnathan Documentary

The Amazing Johnathan Documentary

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Grosse Pointe Blank

Grosse Pointe Blank

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
How Not to Be Seen: A Fucking Didactic Educational .MOV File

How Not to Be Seen: A Fucking Didactic Educational .MOV File

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Superstar

Superstar

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Zero for Conduct

Zero for Conduct

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Elephant

Elephant

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hackers

Hackers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Sing

Sing

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Everybody’s Everything

Everybody’s Everything

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
Read the review Edit this entry  
04
Nanook of the North

Nanook of the North

1922
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Repo! The Genetic Opera

Repo! The Genetic Opera

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Arnulf Rainer

Arnulf Rainer

1960
×
Read the review Edit this entry  
28
Wasteland No. 1: Ardent Verdant

Wasteland No. 1: Ardent Verdant

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Lemon

Lemon

1969
×
Read the review Edit this entry  
28
Ballet Mécanique

Ballet Mécanique

1924
×
Read the review Edit this entry  
28
Opus III

Opus III

1924
×
Edit this entry