Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Northman

The Northman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Batman

The Batman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
21
2012

2012

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Covenant

The Covenant

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yes Man

Yes Man

2008
×
Edit this entry  
13
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Hitman

Hitman

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
Read the review Edit this entry  
26
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Symbol

Symbol

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Red Devil and Heroine Su

Red Devil and Heroine Su

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Into the Abyss

Into the Abyss

2011
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Looking for Mike

Looking for Mike

×
Read the review Edit this entry  
09
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Fiddler on the Roof

Fiddler on the Roof

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kaizo

Kaizo

×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Resident Evil: Infinite Darkness

Resident Evil: Infinite Darkness

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Curse of Von Dutch: A Brand to Die For

The Curse of Von Dutch: A Brand to Die For

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Little Runmo

Little Runmo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Poseidon

Poseidon

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Trump Insurrection

The Trump Insurrection

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Four Hours at the Capitol

Four Hours at the Capitol

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

After Truth: Disinformation and the Cost of Fake News

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bratz Passion 4 Fashion Diamondz

Bratz Passion 4 Fashion Diamondz

2006
×
Read the review Edit this entry  
26
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Stargate

Stargate

1994
×
Read the review Edit this entry  
17
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Impetigore

Impetigore

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry