Reasonwasout has logged 313 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dwegons and Leprechauns

Dwegons and Leprechauns

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Universal Soldier

Universal Soldier

1992
×
Edit this entry  
29
Toy Soldiers

Toy Soldiers

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Holiday Engagement

Holiday Engagement

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Something Good - Negro Kiss

Something Good - Negro Kiss

1898
×
Read the review Edit this entry  
13
Something Good - Negro Kiss

Something Good - Negro Kiss

1898
×
Read the review Edit this entry  
13
Manson

Manson

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fortress

The Fortress

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Clear Blue Tuesday

Clear Blue Tuesday

2010
×
Read the review Edit this entry  
02
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★
Edit this entry  
01
The Demons of Ludlow

The Demons of Ludlow

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
Aaron Hernandez Uncovered

Aaron Hernandez Uncovered

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Family I Had

The Family I Had

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Tale of Zatoichi

The Tale of Zatoichi

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
Read the review Edit this entry  
11
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rescue Me

Rescue Me

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Lost for Life

Lost for Life

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Empire of the Dark

Empire of the Dark

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mandy

Mandy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Thin Blue Line

The Thin Blue Line

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Making a Murderer

Making a Murderer

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Fool's Gold

Fool's Gold

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
20
American Assassin

American Assassin

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
Read the review Edit this entry  
19
Operation Red Sea

Operation Red Sea

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
Read the review Edit this entry