RSS feed for Rebecca
  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★½

  • Inferno

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★½

  • Lion

    ★★

  • The Woman Who Left

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • The Light Between Oceans

    ★★★½

  • La La Land

    ★★½

  • The Shallows

    ★★

  • Elle

  • The Death of Louis XIV

    ★★★½

  • The Red Turtle

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★★½

  • Toni Erdmann

  • The Handmaiden

    ★★★

  • The Wailing

    ★★★★½

  • Money Monster

    ★★★

  • Love & Friendship

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★½

  • Under the Sun

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★½

  • Home/Alone

  • The Hive

  • High-Rise

  • Sunset Song

    ★★★★

  • The Martian

  • The Perfect Guy

  • The Visit

  • Steve Jobs

  • Black Mass

  • Everest

  • No Escape

  • American Ultra

  • The Man from U.N.C.L.E.

  • Straight Outta Compton

  • Fantastic Four

  • The Gift

  • Vacation

  • The Vatican Tapes

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

  • Irrational Man

  • Ricki and the Flash

  • The Lobster

    ★★★★

  • Magic Mike XXL

  • Ant-Man

  • Ted 2

  • Terminator Genisys

  • Mr. Holmes

  • Paper Towns

  • Insidious: Chapter 3

  • Inside Out

  • Entourage

  • Jurassic World

  • Aloha

  • San Andreas

  • The Assassin

    ★★★★

  • Love

  • Poltergeist

  • Ingrid Bergman: In Her Own Words

    ★★★½

  • Sicario

  • Carol

  • Amy

  • Tomorrowland

  • Maggie

  • Pitch Perfect 2

  • Mad Max: Fury Road

  • Spy