Sort by

bec has logged 434 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
About Fate

About Fate

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
This Is Christmas

This Is Christmas

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
She Said

She Said

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Your Christmas Or Mine?

Your Christmas Or Mine?

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Emily

Emily

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Looper

Looper

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lost King

The Lost King

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry