• Spider-Man: No Way Home

  • Being the Ricardos

  • West Side Story

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • Red Notice

  • Eternals

  • The Rescue

  • No Time to Die

  • The Guilty

  • Spencer

  • The Lost Daughter

  • Dune

  • Belfast

  • The Card Counter

  • King Richard

  • The Power of the Dog

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

  • Pig

  • Black Widow

  • Loki

  • In the Heights

  • Judas and the Black Messiah

  • CODA

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Happiest Season

  • Hillbilly Elegy

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • The Trial of the Chicago 7

  • Enola Holmes

  • Another Round

  • Nomadland

  • Tenet

  • The Old Guard

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★★★½

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★

  • Happiness Continues

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★

  • The Last Dance

  • I Still Believe

  • A Quiet Place Part II

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Spaceship Earth

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Noelle

  • Frozen II

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

  • Just Mercy

    ★★★