Rebecca has logged 265 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vice

Vice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Edit this entry  
24
Meru

Meru

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rope

Rope

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mandy

Mandy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
Edit this entry