Rebecca has logged 30 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Work

The Work

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry