• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Epicentro

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

  • Frozen II

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Hustlers

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Marriage Story

  • Vivarium

    ★★½

  • The Lion King

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • After

    ½

  • Captain Marvel

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

  • Creed II

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

  • Bad Times at the El Royale

  • Life Itself

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Beautiful Boy

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★★★

  • Roma

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ocean's Eight

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Love, Simon

  • Black Panther

  • Sorry to Bother You

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

  • Coco

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Dunkirk

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Wizard of Lies

    ★★★½

  • Wonder Woman

  • Hot Summer Nights

  • Baby Driver

  • Beauty and the Beast

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • The Big Sick

  • Hidden Figures

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★