rebekah has logged 89 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Big Sonia

Big Sonia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Easy A

Easy A

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Founder

The Founder

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
November Criminals

November Criminals

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Banana Split

Banana Split

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Divergent

Divergent

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
First They Killed My Father

First They Killed My Father

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Catfish

Catfish

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Concrete Kids

Concrete Kids

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The F**k-It List

The F**k-It List

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Interview

The Interview

2014
×
★★
Read the review Edit this entry