• Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Monster Hunter

    ★★★½

  • The Call

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Totally Under Control

    ★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Legend of Deification

    ★★★★

  • Bloodthirsty

    ★★

  • How to Deter a Robber

    ★★★

  • Homo ErecTattoos

    ★★★★

  • Jimi

  • Star Crossed

    ★★★

  • Thin Blue Variety Show

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Violet Evergarden: The Movie

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★

  • MLK/FBI

    ★★★★

  • Fireball: Visitors From Darker Worlds

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • City Hall

    ★★★★

  • A Night in Camp Heebie Jeebie

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Rising Phoenix

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Project Power

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Peninsula

    ★★★★

  • Money Plane

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★½

  • Ava

    ★★

  • A Whisker Away

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Capone

    ★★★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Arkansas

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★½

  • Extraction

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★★

  • 12 Hour Shift

    ★★★