Sort by
  • Turning Red

    ★★★

  • Red Notice

  • Free Guy

    ★★½

  • Ape vs. Monster

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★★

  • The Yin-Yang Master: Dream of Eternity

    ★½

  • Skylines

  • Tremors: Shrieker Island

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Konga TNT

    ½

  • Monster Run

    ★★★★

  • Monster Hunters

  • Robot Riot

  • Monster SeaFood Wars

    ★★★½

  • God Raiga Vs. King Ohga

    ★½

  • Dragon Pond Monster

    ★★★

  • Big Octopus

    ★★

  • Underwater

  • Frozen II

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Battle at Big Rock

    ★★★½

  • Snow Monster

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Yagon the Water Monster

    ½

  • Howl from Beyond the Fog

    ★★★★½

  • Notzilla

  • Attack of the Giant Teacher

    ★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Monster Island

    ★★

  • Zillafoot

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★½

  • Hedorah Silent Spring

    ★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Godzilla: The Planet Eater

  • Megan

  • Christopher Robin

    ★★★★½

  • Detective Dee: The Four Heavenly Kings

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Godzilla: City on the Edge of Battle

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Apollyon

  • Tremors: A Cold Day in Hell

  • Rampage

    ★★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • Atlantic Rim: Resurrection

  • The Cloverfield Paradox

    ★½

  • The Post

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★½

  • Godzilla: Planet of the Monsters

  • Beyond Skyline

    ★½

  • The Last Warrior

    ★★½

  • The Ash Lad: In the Hall of the Mountain King

    ★★★½

  • I Kill Giants

    ★★★★★

  • The Ritual

    ★★

  • Darkest Hour

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Alien Convergence

    ½

  • Wonder Woman

    ★★

  • The Boss Baby

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • The Founder

    ★★★½