Sort by
  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Harley Quinn: A Very Problematic Valentine's Day Special

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Amsterdam

    ★★★

  • Confess, Fletch

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★★

  • Laal Singh Chaddha

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Dropout

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★½

  • The Super Bob Einstein Movie

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★