Sort by

ReCreation has logged 142 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Super Bob Einstein Movie

The Super Bob Einstein Movie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Disney's FastPass: A Complicated History

Disney's FastPass: A Complicated History

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stargate

Stargate

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Company

Company

2008
×
★★★½
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Ox-Bow Incident

The Ox-Bow Incident

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Roar

Roar

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghost Rider: Spirit of Vengeance

Ghost Rider: Spirit of Vengeance

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Us Again

Us Again

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Let There Be Light

Let There Be Light

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tig Notaro: Drawn

Tig Notaro: Drawn

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Escape at Dannemora

Escape at Dannemora

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Play Dirty

Play Dirty

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Never Weaken

Never Weaken

1921
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Panorama de l'arrivée en gare de Perrache pris du train

Panorama de l'arrivée en gare de Perrache pris du train

1896
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry