• WandaVision

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Forgotten

    ★★★★½

  • A Taxi Driver

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★★½

  • Beasts of No Nation

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Man of Steel

    ★★★

  • Silenced

    ★★★½

  • I Saw the Devil

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Oldboy

    ★★★★★

  • The Others

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★½

  • Titanic

    ★★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★½

  • 12 Angry Men

    ★★★★★