Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Silenced

Silenced

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Forgotten

Forgotten

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry