• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

    ★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • F9

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Age of Samurai: Battle for Japan

    ★★★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 2

    ★★★½

  • Tom & Jerry

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Pretty Guardian Sailor Moon Eternal The Movie Part 1

    ★★★½

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Finding Jack Charlton

    ★★★★

  • Precure Miracle Leap: A Wonderful Day with Everyone

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Duke

    ★★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★★

  • High Score

    ★★★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

    ★★★

  • Transformers: War for Cybertron: Siege

    ★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Once Upon a Time in Iraq

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Greyhound

    ★★½

  • A Whisker Away

    ★★★★

  • Extraction

    ★★½

  • Red Dwarf: The Promised Land

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★