Sort by

roks has logged 123 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Billy Star

Billy Star

2017
×
Edit this entry  
22
The Preppie Connection

The Preppie Connection

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Stronger

Stronger

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Luther

Luther

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Commando

Commando

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Security

Security

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
Read the review Edit this entry  
30
America's Sweethearts

America's Sweethearts

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Money

Money

2016
×
½
Edit this entry  
25
The Specialist

The Specialist

1994
×
Read the review Edit this entry  
24
xXx

xXx

2002
×
★★½
Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bugsy

Bugsy

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Road House

Road House

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Laws of Attraction

Laws of Attraction

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
★★½
Edit this entry  
06
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry